2012 - KPACHP

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

2012

Výsledky výstav
 
 
Světová výstava psů – Salzburg 2012

Letos poprvé se Světové výstavy psů všech plemen, která se konala v krásném rakouském městě Salzburgu, mohli zúčastnit i plemena neuznaná FCI, tedy i vícebarevní pudlové.

Všichni jeli na výstavu s velkým očekáváním, zda máme na takové výstavě šanci a jestli naši strakáči mohou obstát ve světové konkurenci. Musím říci, že předvedení všech pejsků bylo vzorné a i když rozhodčí měli jen cca 1 min. na každého, myslím, že s posuzováním paní rozhodčí mohli být všichni spokojeni.

Zastoupení jsme měli i v pudlech trpasličích, ale většina pudlů královských patřila českým vystavovatelům. Naše parta vystavovatelů se po dlouhé cestě sešla u kruhu č. 69 v dobré náladě a tu nám nemohl nikdo zkazit až do konce. Osudem našich strakáčů je, že se v kruhu posuzují i jiná neuznaná plemena a tak, jako obvykle, jsme s našimi dvoubarevnými přišli na řadu až jako poslední. Byla tedy spousta času a ten každý z nás využil po svém. Samozřejmě nikdo nepodceňoval úpravu a střih toho svého pudlíka a tak se bylo v kruhu na co dívat.

Potěšil nás i zájem návštěvníků výstavy a nevadilo nám ani občasné dorozumívání se tzv. rukama nohama. Samotné posuzování sledovali všichni s napětím a myslím, že ten den to vypadalo mezi „soupeři“ tak, jak by to asi mělo vypadat vždycky. Radost z toho, že všem „to“ vyšlo a velká gratulace vítězům, vždyť přece všichni jezdíme na výstavy i proto, abychom strávili hezký den, nebo ne?

A jak jsme dopadli?
VŠICHNI na výbornou , sláva vítězům a čest poraženým!

Jitka Vlasáková
poradce chovu pro pudly vícebarevné

 
 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky